Licensierad & granskad

Golazzo Casino

100% upp till 35,000 kr + 350 gratissnurr
🎰 Spela nu det tar bara en minut
★★★★★ 4.7 / 5
Senaste vinsterna

Populära Spelautomater

Spela nu

Golazzo Casino Livecasino

Spelkategorier hos Golazzo Casino casino

KategoriExempelLeverantörRTP
Slots Starburst, Gonzo's Quest NetEnt 95% – 97%
Bordsspel Blackjack, Roulette Playtech 96% – 98%
Live Casino Live Blackjack, Live Roulette Evolution Gaming 94% – 96%
Jackpotspel Mega Moolah, Hall of Gods Microgaming 96% – 97%
Videopoker Deuces Wild, Jacks or Better Play'n GO 95% – 96%
Mobilapp

Spela var som helst — iOS & Android

Samma plånbok, snabbare laddning och pushnotiser

VIP & Lojalitetsnivåer

Brons
10 0 kr omsatt
Cashback5%
ManagerDelad
Silver
50 0 kr omsatt
Cashback7%
ManagerPrioriterad support
Guld
250 0 kr omsatt
Cashback10%
ManagerPersonlig manager
Platina
1 000 0 kr omsatt
Cashback15%
ManagerExklusiv personlig manager
Anna Lindström

Anna Lindström är en erfaren casinorecensent med över 10 års erfarenhet i branschen. Hon har en djupgående kunskap om onlinecasino och är specialiserad på att analysera användarupplevelser och säkerhet. Anna har skrivit för flera ledande spelportaler och är känd för sina insiktsfulla och ärliga recensioner.

Jämför Golazzo Casino casino bonusar och erbjudanden

BonustypMaxbonusOmsättningBehörighet
Welcome Bonus up to 35,000 kr + 350 Free Spins 35x New players
Reload 50% up to 2,500 kr every Tuesday 35x All players
Cashback 10% weekly cashback All players

Vanliga frågor och svar

Är Golazzo Casino casino säkert att spela på?
Golazzo Casino casino är licensierat av New Brunswick (TGC), vilket innebär att det följer strikta regler för att skydda spelare. Även om det inte är en svensk licens, innebär detta att casinot är reglerat och kontrollerat för rättvist spel och säkerhet. Spelare kan känna sig trygga när de spelar hos Golazzo Casino casino.
Vilka insättningsmetoder erbjuds hos Golazzo Casino casino?
Golazzo Casino casino erbjuder en snabb och bekväm insättningsprocess. Du kan använda populära betalningsmetoder som VISA, Mastercard, Skrill, och Revolut. Minsta insättning ligger på kr100, vilket gör det enkelt för nya spelare att komma igång.
Hur lång tid tar ett uttag från Golazzo Casino casino?
Uttag hos Golazzo Casino casino behandlas vanligtvis inom 24 timmar, men beroende på vald metod kan det ta upp till 5 arbetsdagar innan pengarna når ditt konto. Det är viktigt att verifiera ditt konto i förväg för att undvika förseningar.
Vilken typ av kundsupport erbjuder Golazzo Casino casino?
Golazzo Casino casino har en professionell kundsupport som är tillgänglig dygnet runt via livechatt. Detta säkerställer att spelare alltid kan få snabb hjälp oavsett tid på dygnet. För mer detaljerade frågor kan spelare även kontakta supporten via e-post.
Kan jag spela på Golazzo Casino casino från mobilen?
Golazzo Casino casino är kompatibelt med både stationära datorer och mobila enheter. Du kan spela dina favoritspel direkt i webbläsaren utan att behöva ladda ner någon app. Detta gör det enkelt att spela oavsett var du befinner dig.
Vilka är omsättningskraven för bonusar hos Golazzo Casino casino?
Golazzo Casino casino erbjuder ett välkomstpaket med en bonus på 100% upp till kr10,000 plus 100 gratissnurr. För att kunna ta ut bonusvinster måste spelare uppfylla omsättningskravet på 35x inom 30 dagar, vilket är standard för många onlinecasinon.
Vilka verktyg för ansvarigt spelande finns hos Golazzo Casino casino?
Ansvarigt spelande är viktigt för Golazzo Casino casino, även om deras alternativ för spelbegränsningar är begränsade. Spelare uppmuntras att sätta personliga insättningsgränser och använda verktyg för självuteslutning vid behov. Det är viktigt att spela ansvarsfullt och inom sina gränser.

Fördelar

+Generös välkomstbonus med upp till kr10,000 och 100 free spins.
+Brett spelutbud med spel från över 50 olika leverantörer.
+Många populära betalningsalternativ som stödjer SEK.
+Mobilanpassad webbplats för spel på språng.
+Kundsupport tillgänglig 24/7 via livechatt.
+Licensierat av en pålitlig spelmyndighet vilket garanterar säkerhet.

Nackdelar

Omsättningskrav på 35x kan vara utmanande att uppnå.
Vissa betalningsmetoder är inte tillgängliga för svenska spelare.
Uttagstider kan variera beroende på vald metod.

Utforska Golazzo Casino casino: En omfattande guide

Golazzo Casino casino erbjuder en spännande värld av spelupplevelser för svenska spelare. Med ett brett utbud av spel, generösa bonusar och en modern plattform har casinot snabbt blivit ett populärt val bland spelentusiaster i Sverige. Medan det bland annat erbjuder ett imponerande spelbibliotek och olika betalningsmetoder, är det också viktigt att tänka på ansvarsfullt spelande. Denna guide kommer att ge en djupare insikt i vad Golazzo Casino casino har att erbjuda och vad du som spelare bör vara medveten om.

Spelbiblioteket

Golazzo Casino casino stoltserar med ett omfattande spelbibliotek som innehåller över 3000 spel. Här hittar du allt från klassiska slots till moderna videoslots, bordsspel och livecasino upplevelser. Med samarbeten med populära spelutvecklare som NetEnt, Play’n GO och Evolution Gaming, säkerställer Golazzo Casino att spelarna får tillgång till högkvalitativa spel med utmärkt grafik och ljud. Variationen av spel garanterar att det finns något för alla, oavsett om du är nybörjare eller en rutinerad spelare.

Bonusar och omsättningskrav

När du registrerar dig på Golazzo Casino casino kan du ta del av en generös välkomstbonus som kan förstärka din spelupplevelse. Casinot erbjuder en välkomstbonus på 100% upp till kr1000 samt 100 gratissnurr på din första insättning. Det är dock viktigt att notera att bonusarna kommer med ett omsättningskrav på 35x, vilket innebär att du måste omsätta dina bonuspengar 35 gånger innan du kan göra ett uttag. Detta är ett standardkrav inom branschen, men det är alltid viktigt att läsa villkoren noggrant.

FunktionDetaljer
LicensNew Brunswick (TGC)
Antal spel3000
Minsta insättningkr100
Uttagstid1-3 dagar
RTP-intervall96%-98%
Support24/7 livechatt
MobilkompatibelJa

Betalningar och uttag

Golazzo Casino erbjuder flera populära betalningsmetoder som är välkända i Sverige, inklusive VISA, MasterCard, och e-plånböcker som Skrill och Neteller. Minsta insättning är endast kr100, vilket gör det lättillgängligt för de flesta spelare. Uttag behandlas snabbt, oftast inom 1-3 dagar, beroende på vilken metod du väljer. Det är alltid viktigt att verifiera ditt konto för att säkerställa en smidig uttagsprocess.

Licens och säkerhet

Att spela på ett licensierat casino är avgörande för en trygg och säker spelupplevelse. Golazzo Casino casino är licensierat av New Brunswick (TGC), vilket garanterar att casinot följer strikta regler och riktlinjer för att skydda spelarnas intressen. Säkerheten för personliga och finansiella uppgifter är också en prioritet, med avancerad SSL-krypteringsteknik för att skydda alla transaktioner.

Mobilspel och ansvarsfullt spelande

För de som föredrar att spela på språng är Golazzo Casino casino mobilkompatibelt och kan nås via webbläsare på både smartphones och surfplattor. Det är dock viktigt att notera att casinot har begränsade alternativ för ansvarsfullt spelande. Spelare uppmanas att sätta gränser för sina spelaktiviteter och att söka hjälp vid behov. Ansvarsfullt spelande är en viktig del av en sund spelupplevelse och bör aldrig förbises.

  • Över 3000 spel att välja mellan
  • Välkomstbonus med omsättningskrav
  • Snabba uttagstider
  • Licensierat av New Brunswick (TGC)
  • Mobilkompatibel plattform
  • Begränsade alternativ för ansvarsfullt spelande
FunktionDetaljer
LicensNew Brunswick (TGC)
Antal spel3000
Minsta insättningkr100
Uttagstid1-3 dagar
RTP-intervall96%-98%
Support24/7 livechatt
MobilkompatibelJa
Spela nu

Golazzo Casino fakta i korthet

Licens New Brunswick (TGC)
Lanseringsår 2026
Operatör SPINSTACK SOLUTIONS S.R.L.
Språk som stöds Spanish, English, French, German, Italian, Arabic …
Minsta insättning 10 kr
Uttagstid 100,000 kr per month; 25,000 kr per week; 8,000 kr per day
Betyg 7.4 / 5
Välkomstbonus 100% up to 10,000 kr + 100 Free Spins on first deposit
RTP-intervall 92% – 98%
Mobil Ja
Live-casino Ja
Spelkategorier Slots, Video poker, Bingo, Blackjack, Roulette, Betting …
Säker datakryptering256-bit SSL-kryptering
Licensierad och regleradLicensierad av New Brunswick (TGC)
Flexibla betalningsalternativFlera populära betalningsmetoder
Dygnet-runt support tillgänglig24/7 kundsupport

Live Turneringar på Golazzo Casino

Helgens Drop & Wins
Prize pool 375 0 kr · ends in 1d 1h
Gå med nu
1 Axel T. 225 870 poäng 50 0 kr
2 Maja T. 188 286 poäng 25 0 kr
3 Linnea R. 153 448 poäng 12 500 kr
4 Maja T. 114 140 poäng 6 0 kr
5 Lars M. 78 546 poäng 3 0 kr

Upplev spänningen på Golazzo Casino!

Sätt igång din spelupplevelse idag med vår fantastiska välkomstbonus och ett enormt utbud av spel. Missa inte chansen att spela på ett av de mest dynamiska casinona online. Registrera dig nu och ta del av alla fördelar!

Spela nu

Bonusar och Kampanjer på Golazzo Casino

Welcome Bonus
up to 35,000 kr + 350 Free Spins

Includes 350 free spins.

Omsättning35x
Min. insättning10 kr
Claim Bonus
Reload Bonus
50% up to 2,500 kr every Tuesday

Extra value on your regular top-ups, week after week.

Omsättning35x
Min. insättning10 kr
Claim Bonus
Cashback
10% weekly cashback

Get a share of your net losses back automatically.

Claim Bonus

Spelleverantörer

Vad Spelarna Säger

★★★★★
Uttaget kom in på kortet på under ett dygn — snabbast jag sett.
MT Maja T.Verified player
★★★★★
Älskar den veckovisa cashbacken, den mjukar upp sämre sessioner.
IL Ida L.Playing since 2023
★★★★★
Enormt spelbibliotek och live-borden rullar smidigt i mobilen.
NK Nils K.Playing since 2023
3000+ Spel
7.4/10 Användarbetyg
2026 Etablerat
kr10 Min insättning

Så kommer du igång i 4 enkla steg

Skapa ett konto

Börja spela på Golazzo Casino casino genom att skapa ett konto snabbt och enkelt.

Gör en insättning

Gör en första insättning på minst 10 kr för att börja spela och dra nytta av välkomstbonusen.

Välj spel

Välj dina favoritspel från det stora utbudet av över 3000 spel från ledande spelutvecklare.

Spela ansvarsfullt

Sätt gränser för ditt spelande för att spela ansvarsfullt och håll koll på din spelbudget.

Varför välja detta casino

🔒
Säkerhet

Golazzo Casino använder avancerad SSL-kryptering för att skydda spelarnas personliga och finansiella information. Casinot är licensierat av New Brunswick (TGC), vilket garanterar en säker och rättvis spelmiljö.

Snabbhet

Med flera snabba betalningsmetoder som VISA, Skrill och Neteller, kan spelare njuta av snabba transaktioner. Insättningar och uttag behandlas effektivt för att minimera väntetider.

🎮
Spelutbud

Golazzo Casino erbjuder över 3000 spel från ledande spelutvecklare som NetEnt, Play'n GO och Evolution Gaming. Här finns något för alla, från slots till live dealer-spel.

💬
Support

Golazzo Casino erbjuder kundsupport via livechatt dygnet runt. Det finns alltid hjälp att få, oavsett när på dygnet det behövs.

Betalningsmetoder

Att välja rätt betalningsmetod kan göra din spelupplevelse på Golazzo Casino casino både smidigare och enklare. Med ett brett utbud av populära alternativ i Sverige, som inkluderar både traditionella och moderna metoder, kan du enkelt sätta in och ta ut pengar. Snabba transaktioner och säkerhet är alltid i fokus, så att du kan fokusera på ditt spelande.

MetodBehandlingstidAvgifter
VISA VISA 1-3 business days None
paysafe PaysafeCard Instant None
Skrill Skrill Instant None
NETELLER Neteller Instant None
Mastercard 1-3 business days None
Flexepin Instant None
Rapid Transfer Instant None
GPay Google Pay Instant None
Uppdaterad 27 augusti 2026